Nacházíte se zde: Úvod Blog Péče o vlasy 12 faktů o šedivění vlasů

12 faktů o šedivění vlasů

12 faktů o šedivění vlasů

Osnova:
1. Hlavním viníkem je stárnutí
2. Vlasy nešednou, ale šedivé rostou
3. Běloši mají větší sklony k šedivění
4. Stres dává šedinám větší šanci
5. Slunce i kouření urychluje šedivění vlasů
6. Nedostatek vitamínů způsobuje předčasné šedivění
7. Věk, ve kterém začnete šedivět, ovlivňují hlavně geny
8. Předčasné šednutí vlasů může způsobit nemoc
9. Trhání šedivých vlasů růst dalších šedin nezpůsobí
10. Muži šedivějí dříve než ženy
11. Šedé vlasy mají i mladí lidé
12. S šedinami lze bojovat

Za každý vytržený šedý vlas vyrostou dva nové. Když se šedé vlasy začnou objevovat už v mládí, znamená to, že stárneme rychleji, než ostatní. Barvením vlasů vznikají šediny... Toto jsou nejčastější mýty o šedivění vlasů. Povídaček o tom, proč vlasy šediví a jak s šedinami bojovat, je celá řada.

Pokud Vás trápí šedivění vlasů, vyzkoušejte KRALUX, který obsahuje patentované látky s ověřenými účinky na zastavení vypadávání vlasů, lepší kvalitu vlasů a vousů, ztrátu lupu a také bojuje proti šedinám. Přípravek se aplikuje se jednou denně a první výsledky je možné vidět již po 3 měsících užívání. Pokud chcete podpořit zdraví svých vlasů a vousů, oddálit jejich vypadávání a bojovat proti šedinám, je KRALUX nejlepší volba. Přesvědčte se o síle tohoto produktu sami.

Koupit KRALUXJak je to s šedivěním vlasů doopravdy? Toto jsou fakta:

1. Hlavním viníkem je stárnutí

Není to nic překvapujícího, ale co se týče šedivění vlasů, je tohle základní fakt. Šedivé vlasy jsou zkrátka známkou přibývajících let. Platí pravidlo 50 : 50 : 50, to znamená, že 50 % populace má přibližně 50 % šedivých vlasů ve věku 50 let.

2. Vlasy nešednou, ale šedivé rostou

Každý vlas má svůj životní cyklus, od počátku růstu až po jeho vypadnutí. Tento cyklus trvá jeden až tři roky. Když starý vlas vypadne, vytvoří se nový. K tomu, aby byl barevný, je třeba spolupráce pigmentových a vlasových buněk.

S každým novým životním cyklem vlasu se ale pigmentové buňky opotřebovávají, a tak se také zvyšuje pravděpodobnost, že vyroste místo barevného vlas bílý.

3. Běloši mají větší sklony k šedivění

O barvě vlasů, respektive o tom, kdy a kolik šedin bude zdobit naši hlavu, rozhoduje také etnikum.

Běloši mají největší tendenci k šedivění vlasů, začínají šedivět už kolem 35. roku. Nejvíce náchylní jsou v tomto ohledu zrzci a zrzky. Na druhém místě jsou asiaté, u kterých se první šediny začínají většinou objevovat na prahu čtyřicítky.

Nejmenší sklony k vytváření šedin mají vlasy afro-američanů, kterých se šedivění vlasů začíná týkat průměrně ve 45 letech.

4. Stres dává šedinám větší šanci

Vypustíte občas z úst větu „Já z toho asi zešedivím.“? Doslova přes noc se to určitě nestane, pokud ale máte k dřívějšímu šedivění dispozici, stres jde šedinám pěkně naproti.

Výživa melanocytů, které jsou za barvu vlasů zodpovědné, se spolu s věkem zhoršuje a stres může celý proces urychlit. Navíc přemíra stresu nesvědčí našemu zdraví obecně, a tak je nejlepší naučit se s ním účinně bojovat.

5. Slunce i kouření urychluje šedivění vlasů

To, kdy začneme šedivět je hlavně genetická záležitost, dost toho ale můžeme ovlivnit i sami. Chcete mít co nejméně šedin? Nekuřte a chraňte vlasy před prudkým sluncem.

Ultrafialové záření i chemické látky obsažené v kouři totiž ničí volné radikály v buňkách, což vede k úbytku melanocytů. Navíc nikotin snižuje produkci melaninu.

6. Nedostatek vitamínů způsobuje předčasné šedivění

Když nemáme ve stravě dostatek vitamínů, trpí tím celé tělo, včetně vlasů. Pro ně jsou důležité hlavně vitamíny B6, B12, D, E a biotin.

Barvě vlasů svědčí strava bohatá na ryby, drůbež, vejce, mléko, zeleninu, celozrnné pečivo, oříšky i zdravé oleje.

7. Věk, ve kterém začnete šedivět, ovlivňují hlavně geny

Životní styl, dostatek vitamínů, kouření, míra stresu, ale hlavně geny. To vše ovlivňuje čas, kdy nám vlasy začnou šedivět, geny tady ale hrají prim.

Má některý z vašich rodičů nebo dokonce prarodičů na hlavě pořád více barevných než bílých vlasů? Možná se můžete radovat, je totiž možné, že jste to zdědili po nich.

8. Předčasné šednutí vlasů může způsobit nemoc

Jedná se nejčastěji o autoimunitní onemocnění či hormonální poruchy. Problémy s dřívějším šedivěním vlasů mohou mít také lidé trpící celiakií.

Pokud v důsledku nemoci či léčby (například chemoterapie) vlasy výrazně padají, může se stát, že po opětovném spuštění růstu budou mít jinou barvu. Je to ovlivněno věkem, ale také stresem, kterým nemocný člověk prochází.

9. Trhání šedivých vlasů růst dalších šedin nezpůsobí

Asi nejčastější mýtus o šedivých vlasech – vytrhnete jeden a místo něj vyrostou dva nové. Fakt je ale takový, že po vytržení vlasu zůstane na hlavě vlasový folikul. Z folikulu vyroste nový vlas. Jestli teprve začínáte šedivět, může se stát, že nový vlas bude barevný.

Na trhání vlasů ale pozor! Občas nějaký vytrhnout není problém, vytržením ale můžete poškodit folikul a nový vlas namísto vytrženého pak nemusí vůbec vyrůst. Pinzetu tak raději nechejte v šuplíku.

10. Muži šedivějí dříve než ženy

Jako by nestačilo, že chlapi plešatí. Jejich vlasy mají navíc větší sklon k šedivění, než vlasy žen. Srovnání žen a mužů ve stejné věkové kategorii ukázalo, že chlapi mají mnohem více šedivých vlasů, než jejich protějšky.

11. Šedé vlasy mají i mladí lidé

Šediny se sice pojí se stářím, zdobí ale také hlavy mladých lidí. Někteří si dokonce první šedé vlasy najdou už v pubertě, třicátníci s šedivými skráněmi nejsou nic výjimečného. Většina mužů začíná ve větší míře šedivět ještě před čtyřicítkou.

12. S šedinami lze bojovat

Barvy na vlasy, bylinky, babské rady nebo vlasová séra. Možností, jak bojovat s šedými vlasy je spousta. Můžete být příznivcem vědecky ověřených produktů nebo raději volit přírodní léčivé směsi.

Je možné zpomalit či dokonce zastavit proces šedivění. Ani navrácení barvy prošedivělým vlasům už dnes není ze světa sci-fi. Hotové zázraky dokážou séra na vlasy, které obsahují aktivní látky navracející vlasům zdraví i barvu.

Závěr

Šedé vlasy mohou být známkou životních zkušeností, ale také stáří. Mohou být sexy, ale také zbytečně zestařovat. Vždy záleží na úhlu pohledu.

Ať už je váš pohled na šediny jakýkoli, je vždy dobré znát fakta a vědět, jak se tomuto problému co nejlépe vyvarovat.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat

Objednat

 
Balení na měsíc (2 lahvičky)

Balení na měsíc (2 lahvičky)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doručení zdarma po celé ČR
649 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně do poštovní schránky – kdykoliv zrušíte
649 Kč 569 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 80 Kč

Určitě máte otázky

Proč vaše vlasy a vousy šedivějí? +

Předčasné šedivění a nadměrné vypadávání vlasů trápí stále větší procento naší populace. Může za to ztráta melaninu, kterému předchází oslabený proces melanogeneze a zvýšený oxidativní stres v kořínkách vlasů.

Opravdu to funguje? +

Chcete se zbavit šedin hned a beze zbytku. Tak to bohužel budete muset použít barvu, žiletku nebo holící strojek. Ale vaši otázku chápeme a máme na ní jednoduchou odpověď. Sami jsme muži ve středním věku, a tak se problém šedin týká chtě/nechtě i nás. Proto jsme dlouhou dobu studovali látky, které dokáží proces šedivění zastavit a dokonce zvrátit. Našli jsme ty nejlepší na trhu a vyvinuli KRALUX®! Neprodáváme tak vodičku zabalenou do pěkné lahvičky, ale špičkový kosmetický produkt obsahující ty nejmodernější patentované aktivní látky podložené vědeckými studiemi, které aktivně bojují proti šedinám, stárnutí a podpoře růstu vousů a vlasů. A za tím si stojíme! Produkt si také vyrábíme sami v Ostravě, abychom měli nad kvalitou a procesem výroby stoprocentní kontrolu (i když v Číně by nás to stálo o polovinu méně).

Kdy uvidím první výsledky? +

Sérum KRALUX® opravdu není přípravek, kdy po první aplikaci ihned vidíte výsledek – zázraky na počkání bohužel neumíme, ale umíme jim jít pěkně naproti. Při pravidelném užívání séra 1x/den se dostaví první výsledky po 4 až 6 týdnech užívání, kdy dochází k redukci prvních šedin v průměru o 30 %, posílení folikul a nastartování procesu melanogeneze. Doporučujeme však sérum KRALUX® užívat po dobu min. 3 měsíců. Po této době naplno projeví plný potenciál přípravku.

Jak sérum KRALUX® funguje? +

Sérum KRALUX® obsahuje patentovanou látku Greyverse™, která svými účinky přímo působí na buňky (melanocyty) ve vlasových koříkách, kde ovlivňuje produkci melaninu a zároveň redukuje oxidativní stres, čímž dokáže nejen zastavit šedivění, ale také postupně navrátit přirozenou barvu vašich vlasů a vousů. KRALUX® také obsahuje patentovanou látku Capixyl™, která svými účinky posiluje vlasovou strukturu, zabraňuje vypadávání vlasů a obnovuje jejich přirozený růstový proces.

Jak KRALUX® používat? +

Sérum KRALUX® se používá 1x denně ideálně večer po sprše, kdy může po celou noc působit. Malé množství séra naneste konečky prstů do vlasů nebo vousů, vmasírujte až na pokožku. Alespoň 1 hodinu od aplikace nesmývejte a nechejte KRALUX® působit.

Jak dlouho vydrží 1 ks balení séra KRALUX®? +

Sérum KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na krátké vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Má KRALUX® nějaké vedlejší účinky? +

Žádné vedlejší účinky nebyly zjištěny. Výrobek je naprosto bezpečný a samozřejmě splňuje veškeré legislativní standardy EU.

Jaké látky přesně sérum KRALUX® obsahuje? +

Zde naleznete kompletní složení (INCI):

AQUA, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PULLULAN, SCLEROTIUM GUM, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, ACETYL TYROSINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL OIL, SODIUM BENZOATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM PHYTATE, GLYCINE, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20 AMIDE, DEXTRAN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ZINC CHLORIDE, ACETYL TETRAPEPTIDE-3, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, ALCOHOL, D-limonene, Citral, Coumarin, Linalool

Redensyl® - INCI: (Glycerin, Aqua, Sodium Metabisulfite, Larix Europaea Wood Extract, Glycine, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract

Darkenyl™ - INCI: (Glycerin, Water, Acetyl Tyrosine, Sodium Metabisulfite, Glycine, Larix Europaea Wood Extract, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract)

Greyverse™ - INCI: (Glycerin, Water, Palmitoyl Tetrapeptide-20 Amide)

Capixyl™ - INCI: (Butylene Glycol, Aqua, Dextran, Acetyl Tetrapeptide-3, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract)

Defenscalp™ - INCI: (Water, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract)

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Naší prioritou jsou především spokojení zákazníci. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru