Nacházíte se zde: Úvod Blog Péče o vlasy 9 věcí, které jste o šedivých vlasech nevěděli

9 věcí, které jste o šedivých vlasech nevěděli

9 věcí, které jste o šedivých vlasech nevěděli

Osnova:
1. Jeden vlas má vždy stejnou barvu
2. Vlasy šediví dříve než vousy
3. Šedé vlasy rostou rychleji než barevné
4. Barvu vlasů ovlivňuje i životní styl
5. Svou roli hraje i etnická příslušnost
6. Za šedivění může hlavně stárnutí
7. Stres skutečně ovlivňuje barvu vlasů
8. Šedé vlasy nejsou hrubé, jen tak působí
9. Kuřáci šediví rychleji
Závěr:

Šediny nejsou a nikdy nebyly ničím výjimečným. Patři ke stárnutí stejně jako vrásky, vyhne se jim jen opravdu málokdo. Na první pohled to vypadá, že nás nemohou ničím překvapit. Věděli jste ale, že vlasy nešediví, ale šedivé rostou? Tipněte si, kdo šediví dříve, černoši, asiaté nebo běloši? A rostou podle vás rychleji vlasy bílé nebo barevné?

1. Jeden vlas má vždy stejnou barvu

Vlasy postupně nešediví, ale začnou růst šedivé. Když už začneme šedivět, jednotlivé vlasy na naší hlavě mají různé odstíny, každý jednotlivý vlas má ale celý vždy stejnou barvu. Žádný vlas nezmění svou barvu, až přirozeně vypadne, může jej nahradit vlas s menším množstvím pigmentu (nebo bílý vlas bez pigmentu).

Takže pokud nepoužíváte barvy na vlasy, nikdy na své hlavě nenajdete vlas, který bude z části barevný a z části šedivý.

2. Vlasy šediví dříve než vousy

Ať už začnete šedivět ve třiceti nebo v padesáti, vždy jako první přijdou na řadu vlasy a až pak vousy a další ochlupení.

Zpravidla začínají jako první šedivět skráně a až postupně i vlasy na celé hlavě. Úplně jako poslední šediví zátylek.

3. Šedé vlasy rostou rychleji než barevné

Jako by nestačilo, že šedé vlasy zejména u tmavších typů září jako světlušky. Ještě k tomu mají schopnost růst rychleji, než vlasy s pigmentem. Rozdíl naštěstí není výrazný, šedé vlasy rostou v průměru „jen“ o 8 % rychleji než pigmentované.

To znamená, že za šest týdnů vyroste průměrný šedý vlas o 16 milimetrů, zatímco průměrný vlas s pigmentem jen o 14,8 milimetru.

U vousů už je ale rozdíl větší! Vousy bez pigmentu rostou průměrně o 1,12 milimetru za den, zatímco barevné vousy vyrostou každý den jen o 0,47 milimetru.

4. Barvu vlasů ovlivňuje i životní styl

Příliš nehledíte na to, co jíte a zdravý životní styl vám nic neříká? Pak s největší pravděpodobností začnete šedivět dříve. Nedostatek vitamínů totiž přispívá k předčasnému stárnutí, ke kterému šedivění vlasů samozřejmě také patří.

B6, B12, biotin, vitamín D ne E – tyto vitamíny hrají v této oblasti prim. S předčasným šedivěním souvisí i nízké hladiny sérového feritinu, který uchovává v těle železo.

5. Svou roli hraje i etnická příslušnost

To, kdy začneme šedivět, je z drtivé části dáno geneticky. Svou roli tady ale hraje i to, k jakému etniku patříte. Běloši začínají šedivět nejdříve, po nich následují asiaté a nejmenší sklony k šedivění mají afro-američané. Běloši mají navíc také největší sklony k vypadávání vlasů.

6. Za šedivění může hlavně stárnutí

Genetika, etnická příslušnost, životní styl, stres. Všechny tyto faktory ovlivňují kdy a jak rychle budou naše vlasy šedivět. Tím hlavním faktorem je ale věk.

Šediny jsou zkrátka známkou stárnutí, ať už se začnou objevovat ve dvaceti nebo v padesáti. Vlasy stejně jako pleť mění postupně svou strukturu.

7. Stres skutečně ovlivňuje barvu vlasů

Historek o tom, jak někdo v důsledku leknutí nebo velkého stresu zešedivěl přes noc, je nespočet, nejsou ale založeny na pravdě.

Nicméně je prokázáno, že se stres na šedivění vlasů skutečně podílí, celý proces je ale mnohem pomalejší, než ve zmíněných historkách. Stres totiž nezpůsobuje přímo šedivění vlasů, ale významným způsobem je zapojen do mnoha zdravotních problémů, pokožku hlavy a vlasy nevyjímaje.

8. Šedé vlasy nejsou hrubé, jen tak působí

Máte pocit, že jsou vaše šediny hrubé a hůře upravitelné, než barvené vlasy? Má to dva důvody. Jako první začínají na hlavě šedivět hrubší vlasy. První šediny neuniknou naší pozornosti, a tak získáváme pocit, že jsou šedé vlasy hrubší.

Druhým důvodem jsou hormonální změny způsobující snížení produkce kožního tuku, díku čemuž jsou vlasy sušší a drsnější. K těmto změnám obvykle dochází ve stejné době jako k šedivění vlasů.

9. Kuřáci šediví rychleji

Kuřáci jdou naproti nejen nemocem, ale také předčasnému šedivění i plešatění. K šedivění mají 2,5 krát vyšší tendenci, než nekuřáci. Toxiny v cigaretách totiž poškozují vlasové folikuly.

Závěr:

Chcete s šedinami bojovat jinak než pomocí barev na vlasy? Pak se zamyslete nad svými stravovacími návyky a celkovým životním stylem. Barvu vlasů vám to sice nevrátí, ale můžete tak celý proces šedivění výrazně zpomalit.

Naopak navrátit původní barvu vlasů dokážou vlasová séra, která obsahují aktivní látky aktivující produkci melaninu. Získat zpět původní barvu vlasů už není ze světa sci-fi, stačí vybrat kvalitní výrobek a být trpělivý.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat

Objednat

 
Balení na měsíc (2 lahvičky)

Balení na měsíc (2 lahvičky)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doručení zdarma po celé ČR
649 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně do poštovní schránky – kdykoliv zrušíte
649 Kč 569 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 80 Kč

Určitě máte otázky

Proč vaše vlasy a vousy šedivějí? +

Předčasné šedivění a nadměrné vypadávání vlasů trápí stále větší procento naší populace. Může za to ztráta melaninu, kterému předchází oslabený proces melanogeneze a zvýšený oxidativní stres v kořínkách vlasů.

Opravdu to funguje? +

Chcete se zbavit šedin hned a beze zbytku. Tak to bohužel budete muset použít barvu, žiletku nebo holící strojek. Ale vaši otázku chápeme a máme na ní jednoduchou odpověď. Sami jsme muži ve středním věku, a tak se problém šedin týká chtě/nechtě i nás. Proto jsme dlouhou dobu studovali látky, které dokáží proces šedivění zastavit a dokonce zvrátit. Našli jsme ty nejlepší na trhu a vyvinuli KRALUX®! Neprodáváme tak vodičku zabalenou do pěkné lahvičky, ale špičkový kosmetický produkt obsahující ty nejmodernější patentované aktivní látky podložené vědeckými studiemi, které aktivně bojují proti šedinám, stárnutí a podpoře růstu vousů a vlasů. A za tím si stojíme! Produkt si také vyrábíme sami v Ostravě, abychom měli nad kvalitou a procesem výroby stoprocentní kontrolu (i když v Číně by nás to stálo o polovinu méně).

Kdy uvidím první výsledky? +

Sérum KRALUX® opravdu není přípravek, kdy po první aplikaci ihned vidíte výsledek – zázraky na počkání bohužel neumíme, ale umíme jim jít pěkně naproti. Při pravidelném užívání séra 1x/den se dostaví první výsledky po 4 až 6 týdnech užívání, kdy dochází k redukci prvních šedin v průměru o 30 %, posílení folikul a nastartování procesu melanogeneze. Doporučujeme však sérum KRALUX® užívat po dobu min. 3 měsíců. Po této době naplno projeví plný potenciál přípravku.

Jak sérum KRALUX® funguje? +

Sérum KRALUX® obsahuje patentovanou látku Greyverse™, která svými účinky přímo působí na buňky (melanocyty) ve vlasových koříkách, kde ovlivňuje produkci melaninu a zároveň redukuje oxidativní stres, čímž dokáže nejen zastavit šedivění, ale také postupně navrátit přirozenou barvu vašich vlasů a vousů. KRALUX® také obsahuje patentovanou látku Capixyl™, která svými účinky posiluje vlasovou strukturu, zabraňuje vypadávání vlasů a obnovuje jejich přirozený růstový proces.

Jak KRALUX® používat? +

Sérum KRALUX® se používá 1x denně ideálně večer po sprše, kdy může po celou noc působit. Malé množství séra naneste konečky prstů do vlasů nebo vousů, vmasírujte až na pokožku. Alespoň 1 hodinu od aplikace nesmývejte a nechejte KRALUX® působit.

Jak dlouho vydrží 1 ks balení séra KRALUX®? +

Sérum KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na krátké vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Má KRALUX® nějaké vedlejší účinky? +

Žádné vedlejší účinky nebyly zjištěny. Výrobek je naprosto bezpečný a samozřejmě splňuje veškeré legislativní standardy EU.

Jaké látky přesně sérum KRALUX® obsahuje? +

Zde naleznete kompletní složení (INCI):

AQUA, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PULLULAN, SCLEROTIUM GUM, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, ACETYL TYROSINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL OIL, SODIUM BENZOATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM PHYTATE, GLYCINE, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20 AMIDE, DEXTRAN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ZINC CHLORIDE, ACETYL TETRAPEPTIDE-3, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, ALCOHOL, D-limonene, Citral, Coumarin, Linalool

Redensyl® - INCI: (Glycerin, Aqua, Sodium Metabisulfite, Larix Europaea Wood Extract, Glycine, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract

Darkenyl™ - INCI: (Glycerin, Water, Acetyl Tyrosine, Sodium Metabisulfite, Glycine, Larix Europaea Wood Extract, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract)

Greyverse™ - INCI: (Glycerin, Water, Palmitoyl Tetrapeptide-20 Amide)

Capixyl™ - INCI: (Butylene Glycol, Aqua, Dextran, Acetyl Tetrapeptide-3, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract)

Defenscalp™ - INCI: (Water, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract)

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Naší prioritou jsou především spokojení zákazníci. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru