Nacházíte se zde: Úvod Blog Péče o vlasy Jak zatočit s vypadáváním vlasů
Jak zatočit s vypadáváním vlasů
Osnova:
Normální je přijít až o 100 vlasů denně
Nejčastější příčiny
Do boje s vypadáváním vlasů!
1. Dopřejte tělu dostatek biotinu
2. Zaměřte se na svůj jídelníček
3. Zacházejte se svými vlasy šetrně
4. Vyzkoušejte speciální kosmetiku
5. Růstová séra se silným účinkem
6. Prokrvujte pokožku hlavy
7. Svěřte se odborníkům
Závěr
Zůstává po vás na polštáři víc vlasů než dříve? Začaly se vám dělat kouty nebo pleš? Ubývání vlasů se projevuje většinou plíživě a časem se zhoršuje. Důvodů, proč vlasy padají, může být hned několik. Dobrou zprávou je, že se s pleší či řídkými vlasy nemusíte smířit! Ztrátu vlasů je možné efektivně řešit, nezbytné je ale nejprve zjistit příčinu.
Normální je přijít až o 100 vlasů denně
Vlasy vypadávají každému z nás, je to běžný regenerační proces těla. Denně jich průměrně vypadne 60 až 100. Na jaře a na podzim to může být ještě vyšší číslo. V těchto obdobích vlasy vypadávají více, nemělo by to ale trvat déle než šest týdnů.
Nejčastější příčiny
Dědičnost, hormony a stárnutí. To jsou hlavní faktory, které ovlivňují množství vlasů na mužských hlavách.
Už jste někdy slyšeli o androgenetické alopecii? Jedná se o citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron. Vyšší hladina testosteronu v krvi ničí vlasové kořínky a důsledkem je vypadávání vlasů. Nejvyšší hladina testosteronu je mezi 20 a 30 rokem, a proto se právě v tomto období začíná u některých mužů objevovat pleš.
Mezi další časté příčiny patří nadměrný stres, nekvalitní strava s nedostatkem vitaminů, nedostatečná nebo špatná péče o vlasy a pokožku hlavy, diety, nežádoucí účinky léků nebo časté nošení pokrývek hlavy.
Do boje s vypadáváním vlasů!
1. Dopřejte tělu dostatek biotinu
Pro udržení zdravých vlasů a pokožky je vitamin H, neboli biotin, zásadní. Stimuluje tvorbu keratinu ve vlasech a může zvýšit růst folikulů. Většinu biotinu získáváme z jídla a v těle se dlouho neukládá.
Bohatá na biotin jsou játra, ořechy, vaječný žloutek, květák, pivovarské kvasnice, hrášek, čočka nebo sója.
2. Zaměřte se na svůj jídelníček
Ve vašem jídelníčku by neměly chybět nejen potravin bohaté na biotin, ale také na zinek, železo, vitamin B a omega-3 mastné kyseliny. Nezapomínejte ani na mléčné výrobky, luštěniny, ryby a drůbeží maso.
Dostatek vitaminů v těle můžeme podpořit také doplňky stravy, které bývají přímo zaměřené na zdraví vlasů, nehtů a pokožky.
3. Zacházejte se svými vlasy šetrně
Vyvarujte se hrubému zacházení s vlasy a vlasovou pokožkou. Vlasy si myjte šetrně a stejně opatrně je i vysušujte. Nikdy si je neumývejte horkou vodou, a pokud je vysoušíte fénem, volte vždy nejnižší teplotu. Vlasy nerozčesávejte, pokud jsou ještě mokré, mohlo by je to poškodit.
Šetrnost je důležitá také při úpravě vlasů, používejte nejen kvalitní vlasovou kosmetiku, ale i hřebeny.
4. Vyzkoušejte speciální kosmetiku
Nabídka nejrůznějších kosmetických produktů proti vypadávání vlasů je dnes obrovská. Dokážou vyživovat vlasovou pokožku, posilovat vlasové folikuly a dokonce i stimulovat růst nových vlasů. Výsledkem péče o vlasy pomocí kvalitní kosmetiky by měly být silnější, pevnější, zdravější vlasy a omezení jejich řídnutí.
Základem péče je šampon proti vypadávání vlasů. Kvalitní šampony vlasy nezatěžují a obsahují povzbuzující látky, jako například kofein, který dokáže stimulovat růst vlasů. Po umytí můžete použít i kondicionér pro řídnoucí vlasy. Pokožku hlavy je dobré ošetřovat vlasovým tonikem se zklidňujícím účinkem.
5. Růstová séra se silným účinkem
Růstová séra na vlasy můžete kombinovat i s šampony či kondicionéry, dokážou totiž zesílit jejich účinky.
Séra obsahují vyšší koncentraci účinných látek a vmasírováním do vlasové pokožky působí přímo ve vlasových folikulech, které vyživují. Tím také napomáhají předcházet vypadávání vlasů a povzbuzují k růstu nových.
Nečekejte ale zázraky na počkání – účinky používání vlasových sér se dostaví až po čase, obvykle během 4 až 6 týdnů, kdy se zastaví nadměrné padání vlasů a během 3 až 4 měsíců dochází k růstu nových vlasů.
6. Prokrvujte pokožku hlavy
V dobře prokrvené pokožce dochází k lepší cirkulaci živin do vlasových folikulů, proto je dobré ji podpořit. Vlasovou pokožku prokrvíte její masáží při mytí hlavy, nebo jen tak „na sucho“. Masírujte jemně, všemi prsty krouživými pohyby. Nic nezkazíte, když si krátkou masáž dopřejete každý den.
7. Svěřte se odborníkům
Pokud vlasy padají více, než jste zvyklí a k tomu se objevují kouty či lysiny, upravit jídelníček nebo přečkat roční období pravděpodobně nepomůže. Obraťte se raději na dermatologa, který zjistí příčinu a navrhne vhodnou léčbu.
Varovným signálem také mohou být vlasy vypadávající ve shlucích či svědění nebo pálení pokožky hlavy. Pokud se potvrdí v úvodu zmíněná androgenetické alopecie, je vhodné co nejdříve nasadit léky.
Je dědičná, takže se předpokládá, že když ji má otec, syna postihne také, a proto se v takovém případě s léčbou začíná už po 20. roce věku. Léky omezují vliv mužských pohlavních hormonů na vlasové folikuly. Pokud už je na léčbu pozdě, v úvahu přichází laserová terapie či transplantace vlasů.
Závěr
Rozhodně neházejte flintu do žita! S pleší nebo kouty se nemusíte smířit, vypadávání vlasů lze skutečně zvrátit a je také možné obnovit jejich růst!
Když na kštici nemá vliv právě genetika, obecně se doporučuje snížit hladinu stresu, začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit specializované přípravky proti padání vlasů a k obnově jejich růstu, aby se folikuly opět „probudily“.
Mohlo by vás zajímat
Objednat
Jednorázový nákup
649 Kč za celé balení
Pravidelný měsíční odběr
Určitě máte otázky
O nás
Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Naší prioritou jsou především spokojení zákazníci. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.