Nacházíte se zde: Úvod Blog Péče o vlasy Proč vlasy šediví?

Proč vlasy šediví?

Proč vlasy šediví?

Osnova:
Trocha statistiky
Jak šel čas s barvou vlasů
Šedivění jako přirozený proces
Příčin toho, že vlasy a vousy šedivějí, je více. Pojďme se na ně podívat blíže.
1. Genetika
2. Nedostatek vitamínů
3. Oxidační stres
4. Kouření
5. Stres
6. Časté používání barev na vlasy
7. Onemocnění
Závěr:

Sotva vám bylo třicet a sem tam už najdete šedivý vlas? Není to nic výjimečného, určitě nestárnete rychleji, než je běžné. Na druhou stranu to ale není ani nic příjemného.

Ženy si barví vlasy běžně, u chlapů je to v naší společnosti trochu tabu. Když barvit, tak nenápadně, aby to nikdo nepoznal. Což se vždy nepovede…

Trocha statistiky

Ve větší míře se šediny u většiny lidí začínají vyskytovat kolem čtyřicátého roku života, u mužů dokonce o pár let dříve. Spíše ojedinělé šediny se ale mohou objevit klidně i ve dvaceti.

Kolem padesátky už má většina lidí šedivou polovinu vlasů. Původní barva vlasů a vousů se po celý život zachová jen ve velmi výjimečných případech.

Jak šel čas s barvou vlasů

Bílé vlasy jsme už všichni jednou měli, a to v době našeho vývinu v děloze. Vlasy svou přirozenou barvu začnou získávat až poté, co se začnou tvořit melanocyty. Melanocyty jsou buňky ve vlasových koříncích, které produkují barvící pigment.

To, jakou barvu vlasů budeme mít, nerozhodují jen genetické dispozice, ale i distribuce, typ a množství melaninu. S přibývajícím věkem se činnost melanocytů začne snižovat a zpomalí se produkce melaninu, což vede k tomu, že vlasy ztrácejí svou původní barvu a blednou.

Šedivění jako přirozený proces

Šedivění vlasů a vousů patří mezi přirozené projevy stárnutí. Způsobují ho zmíněné melanocyty, které produkují barvící pigment. Časem začnou pracovat nepravidelně, pomaleji a někdy produkci melaninu úplně zastaví. Svou roli tady hraje i poškození působením ultrafialového záření a zvýšený oxidativní stres v koříncích vlasů.

Začnou se tak stále častěji objevovat světlé vlasy bez pigmentu. To, že začínáte šedivět a nejde o náhodný bílý vlas, poznáte podle toho, na kterých místech se takové vlasy vyskytují. Šedivění vlasů začíná na skráních a pokračuje přes zátylek až na celou hlavu.

Příčin toho, že vlasy a vousy šedivějí, je více. Pojďme se na ně podívat blíže.

1. Genetika

Vědecky prokázaná a nejznámější příčina šedivění vlasů je genetika! Genetické predispozice jsou zásadní hlavně u předčasně šedivějících lidí. Pokud šedivíte dříve, než vaši vrstevníci, jeden z vašich rodičů to tak měl pravděpodobně také.

2. Nedostatek vitamínů

To, jak žijeme a jak se stravujeme, ovlivňuje i zdánlivě nesouvisející věci, jako je barva vlasů. Zejména nedostatek vitamínu B6, B12, D a E přispívají k tomu, že lidé začínají šedivět dříve. Ovlivňují totiž pigmentaci.

Dobrou zprávou je, že při jejich doplnění může dojít k obnovení původní barvy vlasů. Takže nezapomínejte na ryby, drůbež, vejce, mléko, zeleninu, celozrnné pečivo, oříšky, zdravé oleje a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a slunci!

3. Oxidační stres

Oxidační stres způsobuje nerovnováhu, antioxidanty nejsou dostačující k potlačení účinků volných radikálů. A při nadměrném působení volných radikálů dochází k úbytku pigmentu. Není pak překvapením, že důsledkem může být ztráta barvy vlasů.

4. Kouření

Tvrzení, že kouření způsobuje šedivění vlasů, bylo považováno za mýtus. Výzkumy ale prokázaly, že kuřáci mají 2,5 krát vyšší tendenci šedivět dříve než nekuřáci.

Toxiny v cigaretách mohou poškodit vlasové folikuly. Navíc je prokázáno, že se kouření podílí na plešatění. Stahuje totiž cévy, což snižuje průtok krve do vlasových folikulů. To může být příčinou toho, že kuřákům vlasy vypadávají více než nekuřákům.

5. Stres

Už jste určitě slyšeli historku o tom, jak někomu ze stresu zbělaly vlasy doslova přes noc. Zešedivět ze stresu možné opravdu je, ale za dne na den se to nestane.

Stres má dopad na celkové zdraví vlasů a urychluje proces jejich šedivění, hlavně u jedinců, kteří jsou k dřívější ztrátě pigmentu geneticky náchylní.

6. Časté používání barev na vlasy

Šediny sice zakryjí, ale na druhou stranu přispívají k předčasnému šedivění. Řeč je o chemických barvách, jejichž složky snižují tvorbu melaninu.

7. Onemocnění

K dřívějšímu šedivění může docházet v důsledku autoimunitního onemocnění či hormonální poruchy.

K brzkému a rychlému šedivění přispívají autoimunitní onemocnění spojené se sníženou či zvýšenou funkcí štítné žlázy (Hashimotova choroba, Gravesova-Basedowova choroba), snížení funkce adrenálních žláz, perniciózní anémie (chudokrevnost z nedostatku vitamínu B12) a celiakie.

Závěr:

Předčasné šedivění trápí stále více lidí. Naštěstí dnešní doba přináší nové možnosti a barvy na vlasy už nejsou jediným východiskem, jak získat zpět svou původní barvu vlasů.

Vyberte si opravdu kvalitní kosmetický produkt, který aktivně bojuje proti šedinám a zároveň podporuje růst vlasů i vousů. Chce to trochu času, ale trpělivost (a kvalita!) růže přináší.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat

Objednat

 
Balení na měsíc (2 lahvičky)

Balení na měsíc (2 lahvičky)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doručení zdarma po celé ČR
649 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně do poštovní schránky – kdykoliv zrušíte
649 Kč 569 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 80 Kč

Určitě máte otázky

Proč vaše vlasy a vousy šedivějí? +

Předčasné šedivění a nadměrné vypadávání vlasů trápí stále větší procento naší populace. Může za to ztráta melaninu, kterému předchází oslabený proces melanogeneze a zvýšený oxidativní stres v kořínkách vlasů.

Opravdu to funguje? +

Chcete se zbavit šedin hned a beze zbytku. Tak to bohužel budete muset použít barvu, žiletku nebo holící strojek. Ale vaši otázku chápeme a máme na ní jednoduchou odpověď. Sami jsme muži ve středním věku, a tak se problém šedin týká chtě/nechtě i nás. Proto jsme dlouhou dobu studovali látky, které dokáží proces šedivění zastavit a dokonce zvrátit. Našli jsme ty nejlepší na trhu a vyvinuli KRALUX®! Neprodáváme tak vodičku zabalenou do pěkné lahvičky, ale špičkový kosmetický produkt obsahující ty nejmodernější patentované aktivní látky podložené vědeckými studiemi, které aktivně bojují proti šedinám, stárnutí a podpoře růstu vousů a vlasů. A za tím si stojíme! Produkt si také vyrábíme sami v Ostravě, abychom měli nad kvalitou a procesem výroby stoprocentní kontrolu (i když v Číně by nás to stálo o polovinu méně).

Kdy uvidím první výsledky? +

Sérum KRALUX® opravdu není přípravek, kdy po první aplikaci ihned vidíte výsledek – zázraky na počkání bohužel neumíme, ale umíme jim jít pěkně naproti. Při pravidelném užívání séra 1x/den se dostaví první výsledky po 4 až 6 týdnech užívání, kdy dochází k redukci prvních šedin v průměru o 30 %, posílení folikul a nastartování procesu melanogeneze. Doporučujeme však sérum KRALUX® užívat po dobu min. 3 měsíců. Po této době naplno projeví plný potenciál přípravku.

Jak sérum KRALUX® funguje? +

Sérum KRALUX® obsahuje patentovanou látku Greyverse™, která svými účinky přímo působí na buňky (melanocyty) ve vlasových koříkách, kde ovlivňuje produkci melaninu a zároveň redukuje oxidativní stres, čímž dokáže nejen zastavit šedivění, ale také postupně navrátit přirozenou barvu vašich vlasů a vousů. KRALUX® také obsahuje patentovanou látku Capixyl™, která svými účinky posiluje vlasovou strukturu, zabraňuje vypadávání vlasů a obnovuje jejich přirozený růstový proces.

Jak KRALUX® používat? +

Sérum KRALUX® se používá 1x denně ideálně večer po sprše, kdy může po celou noc působit. Malé množství séra naneste konečky prstů do vlasů nebo vousů, vmasírujte až na pokožku. Alespoň 1 hodinu od aplikace nesmývejte a nechejte KRALUX® působit.

Jak dlouho vydrží 1 ks balení séra KRALUX®? +

Sérum KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na krátké vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Má KRALUX® nějaké vedlejší účinky? +

Žádné vedlejší účinky nebyly zjištěny. Výrobek je naprosto bezpečný a samozřejmě splňuje veškeré legislativní standardy EU.

Jaké látky přesně sérum KRALUX® obsahuje? +

Zde naleznete kompletní složení (INCI):

AQUA, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PULLULAN, SCLEROTIUM GUM, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, ACETYL TYROSINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL OIL, SODIUM BENZOATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM PHYTATE, GLYCINE, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20 AMIDE, DEXTRAN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ZINC CHLORIDE, ACETYL TETRAPEPTIDE-3, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, ALCOHOL, D-limonene, Citral, Coumarin, Linalool

Redensyl® - INCI: (Glycerin, Aqua, Sodium Metabisulfite, Larix Europaea Wood Extract, Glycine, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract

Darkenyl™ - INCI: (Glycerin, Water, Acetyl Tyrosine, Sodium Metabisulfite, Glycine, Larix Europaea Wood Extract, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract)

Greyverse™ - INCI: (Glycerin, Water, Palmitoyl Tetrapeptide-20 Amide)

Capixyl™ - INCI: (Butylene Glycol, Aqua, Dextran, Acetyl Tetrapeptide-3, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract)

Defenscalp™ - INCI: (Water, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract)

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Naší prioritou jsou především spokojení zákazníci. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru