11 tipů, jak na šedivé vlasy

Osnova:
1. Dodávejte suchým vlasům přírodní oleje
2. Vraťte šedinám lesk i hebkost
3. Nenechte vlasy žloutnout
4. Vraťte vlasům jejich sílu
5. Dejte šedým vlasům potřebnou péči
6. Chraňte vlasy před sluncem
7. Používejte kartáče s přírodními štětinami
8. Dopřejte vlasům hloubkové čištění
9. Nezapomínejte na prevenci
10. Když barvit, tak u odborníka
11. Pravidelně vlasy zastřihávejte
Závěr

Šedivění vlasů je přirozený proces, kterého se není třeba obávat. Někomu šediny dokonce sluší, musíte je ale umět nosit a také se o ně starat.

Šedivé vlasy mají jinou strukturu, než vlasy s pigmentem. Bílý vlas má na povrchu mnoho pórů a na dotek má pevnější strukturu, než vlas s pigmentem.

Struktura vlasu ale tolik nesouvisí s barvou, jako s věkem. S přibývajícími léty se vlas ztenčuje a zpomaluje se proces dělení buněk. Oslabuje se totiž hlavní složka vlasu keratin, a to vede ke ztenčení vlasu, jeho vysušování a větší citlivosti.

I přesto, že šedivé vlasy působí pevně a lépe drží požadovaný tvar, jsou mnohem více náchylné k mechanickému poškození.

Přidejme k tomu nepravidelný růst vlasů, ke kterému se stárnutím také dochází a výsledkem jsou nezdravé vlasy bez života a lesku. O šedivé vlasy je proto potřeba o to více pečovat, poradíme vám, jak na to.

1. Dodávejte suchým vlasům přírodní oleje

Šedé vlasy bývají sušší, protože se olejové žlázy pod vlasy s věkem postupně vysušují, a tak produkují stále menší množství oleje. Řešením je pomoci vlasům přírodními oleji, které do nich i do pokožky hlavy vmasírujte několik hodin před mytím. Pro šedé vlasy se nejvíce hodí olej kokosový, jojobový, avokádový nebo mandlový.

Jestli vám není mazání hlavy oleji sympatické, česejte si vlasy dřevěným kartáčem s širokými zuby. Stimulujete tak pokožku hlavy k tomu, aby vylučovala více oleje.

2. Vraťte šedinám lesk i hebkost

Nižší produkce olejových žláz může také za to, že vlasy nejsou tak lesklé, jako dřív. Suché vlasy totiž nedokážou odrážet světlo. A stejný vliv mají i na hebkost vlasů.

Používejte zmíněné oleje, nebo masky na vlasy. Ideální je maska z kokosového mléka, která vlasy hydratuje nebo avokádová maska, bohatá na mastné kyseliny, díky kterým jsou vlasy jemné a lesklé. Vyzkoušet můžete i masky domácí výroby, třeba z vajec a medu.

3. Nenechte vlasy žloutnout

Šedé vlasy jsou náchylné ke změně barvy a může se stát, že chytí zlatavý nádech. Zřejmé je to většinou až tehdy, když zmizí většina pigmentu a vlas úplně zbělá.

Vlasy mohou žloutnout kvůli tvrdé vodě, silnému slunečnímu záření, chlóru v bazénech, nikotinu ale také třeba v důsledku používání kosmetických produktů, ve kterých je obsažen výtažek z heřmánku.

Pokud máte doma tvrdou vodu, pomoci může sprchový filtr k blokování těžkých minerálů. K dostání jsou ale také speciální spreje, „fialové“ kondicionéry a šampony na šedivé vlasy, které žluté odstíny neutralizují. Účinný je také jablečný ocet smíchaný s vodou, kterou si myjete vlasy.

4. Vraťte vlasům jejich sílu

Vlasové folikuly se časem zužují a vlasy se tak zjemňují. Vrátit jim objem pomohou proteinové masky. Za ty domácí rozhodně nedáte majlant, zkuste třeba masku z jogurtu nebo vajec. Jejich kouzlo tkví v přírodních bílkovinách. Další možností jak posílit vlasy je kokosový olej.

5. Dejte šedým vlasům potřebnou péči

Nic se nemá přehánět, a to ani péče o (šedivé) vlasy. Nezáleží tolik na barvě, jako na stavu. Starší vlasy jsou citlivější, a tak používejte kosmetiku pro poškozené vlasy.

6. Chraňte vlasy před sluncem

Melanin, který bílým vlasům chybí, chrání před škodlivými účinky slunečního UV záření. Je proto dobré používat kosmetiku s UV filtrem.

Slunce šedé vlasy nezesvětlá, ale může je poškodit. Oproti tomu je možné, že vlasy s pigmentem na slunci vyblednou a celkově pak mohou působit dojmem, že zesvětlaly.

7. Používejte kartáče s přírodními štětinami

Kartáče s přírodními štětinami jsou šetrné, vlasy rozčešou i vyhladí a dodají jim lesk. Výsledek bohužel nejde vidět hned, ale až po několika týdnech pravidelného kartáčování.

8. Dopřejte vlasům hloubkové čištění

Kvůli pórovité struktuře šedých vlasů do nich snadno pronikají různé nečistoty, kouř i chemické látky. Proto je dobré jim jednou týdně dopřát hloubkové čištění.

Není to žádná věda, buď použijete hloubkově čistící šampon, nebo vlasy opláchnete jablečným octem rozmíchaným s trochou vody.

9. Nezapomínejte na prevenci

Zdravý životní styl, vhodná strava, žádné kouření, minimum stresu. To jsou základní preventivní pravidla, díky kterým šedivění vlasů co nejvíce oddálíte. Pokud chcete na své hlavě udržet vlasy s pigmentem co nejdéle, držte se jich!

Vlasy tvoří hlavně bílkoviny, proto na ně v jídelníčku nezapomínejte. Jezte dostatek vajec, ryb i ořechů.

10. Když barvit, tak u odborníka

Nejen dámy, ale i mnozí pánové sahají při objevení prvních šedin po barvě na vlasy. Šedé a bílé vlasy ale reagují na pigmenty jinak, a tak výsledek často není úplně podle představ. Pokud jste se rozhodli vlasy barvit, svěřte se raději odborníkovi, který má s barvením šedin zkušenosti.

11. Pravidelně vlasy zastřihávejte

Ať už chcete své šediny skrývat, nebo hrdě nosit, nezapomínejte vlasy pravidelně stříhat. I když nenosíte krátký účes, je potřeba vlasy každých 6 až 8 týdnů pravidelně zastřihávat. Dodáte jim tak nejen tvar, ale také je oživíte.

Závěr

I když jsou vlasy protkány šedivými nitkami nebo třeba úplně bílé, mohou pořád vypadat zdravě a plné života. Důležité je s prvními šedinami nerezignovat na jejich péči, i když je trochu složitější.

I šedé vlasy mohou vypadat dobře, teď už víte, jak na to.

objednat

  • Balení na měsíc (2 lahvičky)
  • Doprava zdarma
  • Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Jednorázový nákup

KRALUX®

na zkoušku doručení zdarma po celé ČR
649 Kč za celé balení

- ks +

Výhodné měsíční předplatné

KRALUX®
Každý
měsíc ušetříte

80

přímo do schránky kdykoliv zrušíte
569 Kč za celé balení

Určitě máte otázky

Opravdu to funguje?

Ano. KRALUX® obsahuje patentované aktivní látky, které jsou klinicky testovány pro jejich účinky. Ze studií je patrné, že výsledky a účinky mohou být individuální a nejsou stejné pro všechny. Nicméně úspěšnost viditelných výsledků se pohybuje často nad 60-70% při pravidelném užívání alespoň po dobu 3 měsíců. Detailní výsledky studií si můžete pročíst zde.

Kdy uvidím první výsledky?

Sérum KRALUX® opravdu není přípravek, kdy po první aplikaci ihned vidíte výsledek – zázraky na počkání bohužel neumíme, ale umíme jim jít pěkně naproti. Při pravidelném užívání séra 1x/den se dostaví první výsledky po cca 3 měsících užívání, kdy je podpořen růst nových vlasů a zde je již možné zaznamenat účinky produktu.

Jak sérum KRALUX® funguje?

Sérum obsahuje řadu patentovaných aktivních látek, které působí na buňky ve vlasových kořínkách (melanocyty) a ovlivňuji kvalitu, hustotu a také barvu vlasů, či vousů.

KRALUX® obsahuje například patentovanou látku Capixyl™, která svými účinky posiluje vlasovou strukturu, zabraňuje vypadávání vlasů a obnovuje jejich přirozený růstový proces.

Dále obsahuje například patentovanou látku Greyverse™, která svými účinky přímo působí na buňky(melanocyty) ve vlasových koříkách, kde ovlivňuje produkci melaninu a zároveň redukuje oxidativní stres, čímž dokáže nejen zastavit šedivění, ale také postupně navrátit přirozenou barvu vašich vlasů a vousů.

Mezi další zajímavé látky patří Redensyl® pro obnovu hustoty vlasů a podporu růstu nových. Omezuje vypadávání vlasů a zrychluje jejich růst.Až 28 000 nových vlasů během 3 měsíců užívání.

Jak KRALUX® používat?

Sérum KRALUX® se používá 1x denně ideálně večer po sprše, kdy může po celou noc působit. Malé množství séra naneste konečky prstů do vlasů nebo vousů, vmasírujte až na pokožku. Alespoň 1 hodinu od aplikace nesmývejte a nechejte KRALUX® působit. Nejlépe nechejte působit přes celou noc.

Jak dlouho vydrží balení séra KRALUX®?

Balení séra KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na kratší vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Jak dlouho vydrží 1 ks balení séra KRALUX®?

Sérum KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na krátké vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Jaké látky přesně sérum KRALUX® obsahuje?

Zde naleznete kompletní sekci INGREDIENTS:

AQUA, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PULLULAN, SCLEROTIUM GUM, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, ACETYL TYROSINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL OIL, SODIUM BENZOATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM PHYTATE, GLYCINE, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20 AMIDE, DEXTRAN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ZINC CHLORIDE, ACETYL TETRAPEPTIDE-3, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, ALCOHOL, D-limonene, Citral, Coumarin, Linalool

Mohlo by vás
zajímat