Šedivé vlasy: Jak jim navrátit přirozenou barvu bez chemie?

Osnova:
Proč se vyhnout chemickým barvám na vlasy
Přípravky na obnovu původní barvy vlasů
Zpomalte šedivění změnou životního stylu
Přírodní barvy na vlasy
Závěr

Máte pocit, že vás šediny zbytečně zestařují? Chcete se jich zbavit? Co s tím? Jako první většinu lidí napadne barva na vlasy. V drogériích jsou jich plné regály, reklamy slibují šetrnost, přirozenou barvu a zářivý lesk. Říkáte si, proč to nezkusit?

Proč se vyhnout chemickým barvám na vlasy

Nejrůznější odstíny, krátká doba působení, téměř okamžitý efekt, 100 % krytí šedin. Vypadá to, že chemické barvy na vlasy umí hotové zázraky.

Jak je to možné? Dokážou se totiž dostat přímo do vlasu, otevírají kutikulu (vnější ochranu vlasu) a pronikají dovnitř, kde peroxid zbaví vlas přirozeného odstínu a nakonec ho PPD (parafenylendiamin) zevnitř přebarví na požadovaný odstín.

Výsledkem je téměř okamžitě jiná barva vlasů, ovšem za cenu jejich poškození, rizika alergických reakcí a chemických látek pronikajících do těla.

Teď už chemická barva nevypadá tak lákavě, jako v reklamě, že? Navíc se, zejména domácí barvení, může snadno vymknout kontrole a místo přirozené barvy získáte tak akorát posměch okolí.

V dnešní době představují chemické barvy na vlasy spíše standard, než jednu z možných cest. Navrátit vlasům jejich přirozenou barvu jde ale i jinak.

Přípravky na obnovu původní barvy vlasů

Není to tak dávno, co byly vyvinuty přípravky, které dokážou vrátit šedivějícím vlasům jejich původní barvu. Tyto přípravky jsou cestou, jak skoncovat s maskováním šedin a zcela se jich zbavit.

Za barvu vlasů je zodpovědný proces produkce melaninu. Vlasová séra obsahují aktivní látky aktivující produkci melaninu, díky čemuž dojde k návratu původní barvy.

Celý proces je složitý. Aktivní látky působí na vlasové folikuly, vlas samotný i pokožku hlavy. Snižují oxidační stres v koříncích, stimulují regeneraci vlasů a celkově posilují pigmentační proces.

Jedinou nevýhodou je doba, kterou vlasy k obnově barvy potřebují. Nejedná se o barvu na vlasy, takže efekt není patrný hned, ale až po několika týdnech pravidelného používání. Výsledek za to ale rozhodně stojí!

Zpomalte šedivění změnou životního stylu

Se zdravou stravou si hlavu příliš nelámete? Kouříte? Často se stresujete? Pokrývka hlavy je pro vás i na ostrém slunci sprosté slovo?

Pokud jste si teď odpověděli „ano“, věřte, že vzniku šedin jdete pěkně na ruku. Nedostatek vitamínů, stres, UV záření, nikotin nebo třeba vyčerpání organismu ovlivňuje jak rychlost šedivění, tak i jeho nástup.

Dřívější šedivění se týká také lidí trpících chudokrevností, poruchami štítné žlázy či některými autoimunitními onemocněními.

Pravdou ovšem je, že změny ve výživě a celkově životním stylu mohou fungovat pouze v případě, že je právě špatná životospráva hlavní příčinou šedivění.

S genetikou pomocí vitamínů zkrátka bojovat nejde. Pokud ale vlasy šediví v důsledku nedostatku vitamínů, po jejich doplnění se k původní barvě mohou zase navrátit.

Přírodní barvy na vlasy

I s přírodními barvami na vlasy budete muset barvení neustále opakovat a je možné, že se to prostě nepovede úplně podle představ. Jsou ovšem šetrnou alternativou k chemickým barvám, která neškodí vlasům, zdraví ani přírodě.

Přírodní barvy jsou barvící prostředky z rostlinných výtažků, jako například henna, indigo nebo cassie. K dostání jsou většinou ve formě prášku, který se smíchá s horkou vodou.

Výhodou je, že nevyvolávají žádné alergické reakce a tak jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Oproti chemickým barvám se nedostanou přímo do vlasu, ale barevné pigmenty obklopí strukturu vlasu a obalí ji.

Zakrýt umí i šediny, spolehlivě je ale překryje na žádoucí odstín až po opakované aplikaci. Přírodní barvy se totiž pojí s přirozenou barvou vlasu a platí pravidlo, že čím světlejší (šedivější) vlas, tím světlejší výsledek. Šediny prostě zůstanou oproti nezešedivělým vlasům po nabarvení světlejší. Barva ale nebije do očí, a tak mírný melír nemusí být vůbec na škodu.

Závěr

Na závěr přinášíme ještě jeden tip jak bojovat s šedinami, a to podle čínské medicíny. Podle tradiční čínské medicíny za šedivé vlasy nemůže úbytek melaninu, ale špatná kvalita krve a ledvin. Ta je hlavním kritériem pro pevnost, barvu i celkový stav vlasů.

Pokud se chcete držet doporučení tradiční čínské medicíny, dopřávejte si potraviny, které podporují správnou funkci ledvin. Patří mezi ně melasa, černá sezamová semínka, mořské řasy, kopřivy nebo třeba pšeničné klíčky. Naopak se vyhýbejte nadměrné konzumaci masa, soli i mléčných výrobků.

Kterou z cest si vyberete, je jen a jen na vás…

objednat

  • Balení na měsíc (2 lahvičky)
  • Doprava zdarma
  • Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Jednorázový nákup

KRALUX®

na zkoušku doručení zdarma po celé ČR
649 Kč za celé balení

- ks +

Výhodné měsíční předplatné

KRALUX®
Každý
měsíc ušetříte

80

přímo do schránky kdykoliv zrušíte
569 Kč za celé balení

Určitě máte otázky

Opravdu to funguje?

Ano. KRALUX® obsahuje patentované aktivní látky, které jsou klinicky testovány pro jejich účinky. Ze studií je patrné, že výsledky a účinky mohou být individuální a nejsou stejné pro všechny. Nicméně úspěšnost viditelných výsledků se pohybuje často nad 60-70% při pravidelném užívání alespoň po dobu 3 měsíců. Detailní výsledky studií si můžete pročíst zde.

Kdy uvidím první výsledky?

Sérum KRALUX® opravdu není přípravek, kdy po první aplikaci ihned vidíte výsledek – zázraky na počkání bohužel neumíme, ale umíme jim jít pěkně naproti. Při pravidelném užívání séra 1x/den se dostaví první výsledky po cca 3 měsících užívání, kdy je podpořen růst nových vlasů a zde je již možné zaznamenat účinky produktu.

Jak sérum KRALUX® funguje?

Sérum obsahuje řadu patentovaných aktivních látek, které působí na buňky ve vlasových kořínkách (melanocyty) a ovlivňuji kvalitu, hustotu a také barvu vlasů, či vousů.

KRALUX® obsahuje například patentovanou látku Capixyl™, která svými účinky posiluje vlasovou strukturu, zabraňuje vypadávání vlasů a obnovuje jejich přirozený růstový proces.

Dále obsahuje například patentovanou látku Greyverse™, která svými účinky přímo působí na buňky(melanocyty) ve vlasových koříkách, kde ovlivňuje produkci melaninu a zároveň redukuje oxidativní stres, čímž dokáže nejen zastavit šedivění, ale také postupně navrátit přirozenou barvu vašich vlasů a vousů.

Mezi další zajímavé látky patří Redensyl® pro obnovu hustoty vlasů a podporu růstu nových. Omezuje vypadávání vlasů a zrychluje jejich růst.Až 28 000 nových vlasů během 3 měsíců užívání.

Jak KRALUX® používat?

Sérum KRALUX® se používá 1x denně ideálně večer po sprše, kdy může po celou noc působit. Malé množství séra naneste konečky prstů do vlasů nebo vousů, vmasírujte až na pokožku. Alespoň 1 hodinu od aplikace nesmývejte a nechejte KRALUX® působit. Nejlépe nechejte působit přes celou noc.

Jak dlouho vydrží balení séra KRALUX®?

Balení séra KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na kratší vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Jak dlouho vydrží 1 ks balení séra KRALUX®?

Sérum KRALUX® obsahuje 2 lahvičky po 15 ml. Výdrž je velmi individuální. Máme odzkoušeno, že jedno balení při aplikaci 1x denně na krátké vousy a vlasy současně vydrží přibližně na 20 až 30 dní. Výdrž se dále liší v závislosti na délce vlasů, vousů a množství použitého séra na jednu aplikaci.

Jaké látky přesně sérum KRALUX® obsahuje?

Zde naleznete kompletní sekci INGREDIENTS:

AQUA, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PULLULAN, SCLEROTIUM GUM, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, ACETYL TYROSINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL OIL, SODIUM BENZOATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM PHYTATE, GLYCINE, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20 AMIDE, DEXTRAN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ZINC CHLORIDE, ACETYL TETRAPEPTIDE-3, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, ALCOHOL, D-limonene, Citral, Coumarin, Linalool

Mohlo by vás
zajímat